Świąteczna Poczta i Christkindl Tram

Świąteczne Monachium

W okresie świątecznym będąc w Monachium a szczególnie na Marienplatz, można wysłać listy i kartki z specjalnym stemplem okolicznościowym z  Christmarkt - Marienplatz -Monachium.

Wszyscy mogą wysłać świąteczne życzenia rodzinie, znajomym i wrzucać ją do skrzynki pocztowej, która jest codziennie opróżniana: Świąteczna poczta otrzyma oryginalny stempel „Christkindlmarkt-nchen.
Wystarczy ofrankowane listy wrzucić do oznaczonej specjalnie skrzynki ( nie pomylić z obok stojącymi dwoma innymi). Przy głównym wejściu do Nowego RatuszaSzczególną atrakcją dla dzieci  jest możliwość korespondencji z   Świętym Mikołajem !

Dla wszystkich oczekujących więcej....   


Tutaj w okienku zaraz po lewej stronie


Każdego roku możesz opatrzyć swoją świąteczną pocztą prawdziwą pieczęć Christkindlmarkt lub napisać listę życzeń do Christkindl - odpowiedź jest gwarantowana. ( Specjalna opłata)


Christkindl Post zostanie otwarty w tym roku od 27.11. do 15.12.2019 ich bramy i znajdują się przy przejściu do Rathausinnenhof (Prunkhof). Otwarte jest codziennie od 12 do 18 godz.

W przeszłości dzieci nigdy nie miały pewności, że ich list do Dzieciątka Chrystusowego dotrze, dziś jest inaczej: Odpowiedź jest częścią usługi specjalnego urzędu pocztowego Deutsche Post AG.
Drugie wejście do Nowego Ratusza

Christkindl Tram - Świąteczna Atrakcja

Świąteczny Tramwaj MVG jeździ od 30.11. do 23.12.2019 ponownie przez centrum miasta. Grzane wino, poncz dla dzieci, świąteczna muzyka i słodycze są na pokładzie - a trasa mija niektóre atrakcje Monachium …

Co Was oczekuje ?

Przejażdżka zabytkowym tramwajem oldtimerem z 1957 roku - Przejażdżka mija jedne z atrakcyjnych zabytków - w tym podświetlany Maxmonument, stacje: Sendlinger Tor - Isartor - Maxmonument - Teatr Narodowy - Theatinerstraße - Lenbachplatz - Stachus - Sendlinger Tor.

Nie tylko z zewnątrz, tramwaj dzięki swoim świątecznym dekoracjom, jest też całkiem przytulny w środku.
Z filiżanką grzanego wina i piernikiem w dłoni można podziwiać monachijską scenerią przed oknem.
W niedziele adwentowe organizowany jest specjalny program dla dzieci z magią i innymi niespodziankami od 12: do 16: godz.
Szczególnie atrakcyjna jest taka przejażdżka dla Waszych gości spoza Monachium w okresie świątecznym.

Kiedy jak i gdzie ?

Od 30.11. do 23.12.2019 

Start jest w Sendlinger Tor.
Od poniedziałku do piątku tramwaj kursuje codziennie od 15:00 do 19:30, w weekend od 11:15 do 19:30, co 45 minut.
Nie musisz zaglądać głęboko w kieszeń: opłata za osobę dorosłą wynosi 3 euro, dzieci w wieku od 6 do 14 lat płacą 2 euro, a małe dzieci za darmo.
Uwaga: Tramwaj nie jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych.
Przejażdżka tramwajem zajmuje około 35 minut.

Bilety można kupić w specjalnym kiosku na przystanku „Sendlinger Tor” przed odjazdem.
Nie ma możliwości rezerwacji.

 Informacje j.Niemiecki:Rozkład jazdy i miejsce odjazdu

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Atrakcje dla Dzieci

Flohmärkte w Monachium-Terminy

Westpark ( Park Zachodni) w Monachium