Po zamknięciu sklepów w Monachium gdzie robić zakupy?


W Bawarii sklepy są oficjalnie otwarte od 6 rano do 8 wieczorem. W niedziele z reguły jest wszystko zamknięte..


Istnieje jednak kilka wyjątków od tej reguły, na przykład dla stacji kolejowych, piekarni, stacji benzynowych lub aptek. Na tej stronie znajdziesz informacje o sklepach w Monachium, otwartych w nocy, w niedziele lub święta.

Zakupy na dworcach kolejowych w Monachium

Na dużych dworcach kolejowych w Monachium można zrobić zakupy nawet po 20:00 godzinie jak i również w niedziele.

Na Dworcu Głównym w Monachium niemal przez całą dobę można tu kupić wiele artykułów spożywczych, książki, gazety, kwiaty i wiele innych artykułów. Mieści się tu również Edeka-Supermarkt gdzie możesz robić zakupy do 23:00 godziny siedem dni w tygodniu.
W Ostbahnhof mieści się sklep „dm „ codziennie otwarty również do 23:00 zaopatruje klientów w artykuły higieniczne, przekąski i wybrane Bio-Artikeln.
Filiale Yorma's jest otwarta codziennie w Pasinger Bahnhof do 21:00, tutaj napijesz się kawy i herbaty (również bez laktozy), znajdziesz pyszne bagietki, chrupiące sałatki, świeże i krojone owoce, napoje bezalkoholowe, słodycze i przekąski. również w piątki i soboty do 22:00.

Stacje Benzynowe

Przeważnie są to stacje benzynowe przy głównych arteriach komunikacyjnych, na przykład na Mittlerer Ring lub Frankfurter Ring, które są z myślą do nocnych klientów i są otwarte 24 godziny na dobę.

Od artykułów spożywczych po czasopisma, napoje i akcesoria do grillowania, wiele z nich oferuje szeroki asortyment.
Zobacz np. Aral Tankstellen

Automaty z Mięsem

Mięsko na grilla kupić w niedzielę lub wieczorem to na pewno wielu ucieszy...


W Schlemmerbox Freising (Alte Poststr. 38) można kupić mięso 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu w automacie sklepu mięsnego Hack
Nic więc nie stoi na przeszkodzie spontanicznego wieczoru przy grillu.
Oprócz świeżych kiełbas i specjałów z grilla można również kupić domowe zupy i przysmaki. 
Towar jest codziennie świeży, koszt i jakość są takie same jak u rzeźnika.
W sklepie mięsnym Franz am Laimer Platz (Fürstenrieder Str. 55) i sklepie mięsnym Blank w Dachau (Ostenstr. 38) znajdują się również automaty z miesem.

Świeże pieczywo również w niedzielę

Piekarnie i cukiernie w Monachium są otwarte przez trzy godziny w niedziele między 8:00 a 17:00.

Piekarnie i cukiernie w Monachium mogą być otwarte w niedziele w godzinach między 8:00 do 17:00 trzy godziny dziennie.
Jednak niektóre piekarnie mogą również ominąć termin zamknięcia, ponieważ są sklasyfikowane jako kawiarnie. Na przykład piekarnia Wimmer w Leopoldstrasse jest otwarta codziennie od 6:00 rano do 11:00 wieczorem. Cukiernia Rischart na Marienplatz czynna jest również w niedzielę od 8:00 do 19:00.  Cafe i CukiernieKioskiWiele kiosków w Monachium jest dłużej otwartych. Czasami za gazetami kryje się niesamowity asortyment towarów.

Najbardziej znany jest kiosk na moście-Reichenbachbrücke, który oferuje napoje, wypieki, świeże mleko, jajka, gotowe posiłki, produkty higieniczne i gazety przez 23 godziny - od 6 rano do 5 rano.
Oferuje napoje, wypieki, świeże mleko, jajka, gotowe posiłki, produkty higieniczne i gazety. Kiosk dostarcza nawet do domu od 21:00 do 3:00 w czwartki i soboty.
Kiosk w Münchner Freiheit jest nawet otwarty przez całą dobę. Zaledwie kilka kroków od przystanku autobusowego i tramwajowego mieszkańcy mogą tu kupić świeże wypieki, słodycze i napoje.

Supermarkety na Lotnisku

Oddzielny przepis prawny zezwala lotnisku w Monachium na prowadzenie sklepów, nawet jeśli drzwi muszą pozostać zamknięte w innym miejscu.

Dwa sklepy Edeka są otwarte codziennie tam, na przykład, od 5:30 rano do 22 po południu (Munich Airport Terminal 2) i od 5:30 rano do 24:00 po południu (Terminal Road, 18).

Apteki

Dyżurna apteka zapewnia, że możesz również otrzymywać leki w nocy lub w niedziele. 

Większość aptek ma w oknie informacje o tym, która apteka w okolicy ma dyżur w tym dniu.
Nie zdziw się, jeśli dyżurna apteka jest na pierwszy rzut oka zamknięta:pomoc zwykle działa w taki sposób, że można zadzwonić do apteki za pomocą dzwonka. 
Następnie dajesz aptekarzowi pieniądze lub recepty przez właz i dostajesz leki
Pomoc w szybkim wyszukiwaniu apteki (Wpisz szukaną lokalizację lub kod pocztowy)

Kwiaciarnie

Sprzedaż kwiatów jest dozwolona w niedziele i święta od 10:00 do 12:00.

W Dzień Wszystkich Świętych, Volkstrauertag, Totensonntag i w pierwszą niedzielę Adwentu, od 9:00 do 15:00.
Wiele dzielnicowych kwiaciarni jest otwartych przez dwie godziny w niedziele. Duże centra ogrodnicze pozostają jednak zamknięte.

Proszę pamiętać że w wielu sklepach ceny produktów będą na pewno wyższe!  Informacje w j. NiemieckimWygodne zakupy można zrobić w internecie z dostawą do domu, pod warunkiem ze ma sie zaufanie  do firmy usługowej.

Osobiście jak zawsze polecam Amazon gdzie również można prawie wszystko zamówić i do tej pory nie miałem nigdy problemu czy reklamacji !

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Atrakcje dla Dzieci

Flohmärkte w Monachium-Terminy

Westpark ( Park Zachodni) w Monachium