Wąwóz Höllentalklamm -Höllental-Wetterstein

 


Wąwóz – Höllentalklamm

To jeden z cudów natury należy do alpejskich atrakcji i znajduje się w Höllental- dolinie w masywie Zugspitz w Górach Wetterstein między Blassenkamm i Waxensteinkamm, przez którą przepływa Hammersbach i przez którą biegnie znana trasa podjazdowa z Hammersbach do Zugspitze.


Fantastyczne krajobrazy, najpiękniejsze zakątki, i malownicze wierzchołki gór zachwycają poszarpanymi graniami. Będąc tu warto również odwiedzić jezioro Eibsee leżące u podnóża największego szczytu niemieckich Alp-Zugspitze.

Można powiedzieć wąwóz Höllentalklamm jest dużym bratem wąwozu Partnachklamm.
Höllentalklamm w przeciwieństwie do „małego brata” który jest dostępny cały rok można odwiedzić tylko w letnim sezonie wolnym od śniegu.

W zależności od pogody i warunków śniegowych wąwóz jest otwarty od maja do października.

Ponieważ Höllentalklamm leży bezpośrednio między dwoma grzbietami górskimi, stoi groźba lawin z masami śniegu o wysokości do 70 m , dlatego zwiedzanie wąwozu zimą jest całkowicie wykluczone.

Partnachklamm ma dwie decydujące zalety: Z jednej strony jest łatwiej dostępny niż Höllentalklamm.
Z drugiej strony jest otwarty przez cały rok. Jeśli pozwalają na to warunki pogodowe.

Do Höllentalklamm można dostać się albo przez Kreuzeck, albo (ładniej!) z Hammersbach /

 Grainau.
Z Hammersbach do Höllentalklamm podążając za znakami, potrzebujemy około 1 do 1,5 godziny, z Hammersbach najpierw idziesz  do Höllentaleingangshütte (wejście na drogę tam i z powrotem! Odbierz bilet! Zatrzymaj go! ).
Bezpośrednio przy Höllentaleingangshütte masz również okazję na pierwszy przystanek i odpoczynek.
Ponadto muzeum Höllentalklamm zaprasza do odwiedzenia. Wstęp do muzeum jest już wliczony w opłatę za wstęp do wąwozu.
Trasa o długości ok. 1,5 km prowadzi przez Höllentalklamm przez kładki, skalne schody i oświetlone tunele. Czas wędrówki przez Höllentalklamm wynosi około 45 minut.

Powinieneś zaplanować sobie około godziny w wąwozie: ciągle się zatrzymujesz, bo widoki są takie piękne. I tak, dużo się dzieje, więc i tak szybko nie posuwasz się do przodu.
Warto wiedzieć

Dojazd i parkowanie

Höllentalklamm znajduje się w pobliżu Grainau, wioski u podnóża Zugspitze.
Jadąc z Monachium lub Austrii, po prostu kieruj się znakami na Grainau lub Höllentalklamm.

Transport publiczny

Autobusem Eibseebus można dojechać z Grainau bezpośrednio do punktu początkowego Höllentalklamm, przystanek Hammersbach. Z Grainau można również dojechać kolejką Zugspitzbahn do przystanku Hammersbach. Szlak turystyczny zaczyna się przy kaplicy w Hammersbach

Samochód

Z Monachium autostradą A 95 w kierunku Garmisch-Partenkirchen. Jedź dalej B2 w kierunku Grainau, Fernpass, Reutte. 1. Podjazd - zgodnie z systemem naprowadzania na parking - do P2 na Höllentalstrasse (za opłatą) lub P1 na Schmölzstrasse (za opłatą).

Miejsca parkingowe

Miejsca parkingowe są dostępne tylko w bardzo ograniczonym zakresie, proszę pomyśleć o dogodnej lokalizacji transportu publicznego w odpowiednim czasie po przyjeździe i zwrócić uwagę na tablice informacyjne systemu naprowadzania parkingowego od zjazdu z autostrady!

Parking P1, Zugspitzstraße

Parking dla pieszych P1 znajduje się przy wjeździe do Obergrainau. Możesz tu zaparkować samochód do 7 dni.

Parking P2, Hammersbach

Parking dla pieszych jest dobrym punktem wyjścia dla wielu wędrówek, na przykład do Höllentalklamm i „legendarnego górskiego lasu”.

Godziny otwarcia

Höllentalklamm jest dostępny tylko w sezonie wolnym od śniegu. W zależności od pogody i warunków śniegowych wąwóz jest otwarty od maja do końca października

Szlaki turystyczne wokół Höllentalklamm
Od rodzinnych wędrówek po wymagające górskie wędrówki, Höllentalklamm w pobliżu Grainau to wszystko oferuje .

Aby uzyskać aktualne informacje, zapoznaj się z informacjami (j. Niemiecki) na: Webseite der Tourist-Info Grainau.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Atrakcje dla Dzieci

Flohmärkte w Monachium-Terminy

Westpark ( Park Zachodni) w Monachium