Autobus Górski - Nowa atrakcja w Monachium

 


Autobus górski – pilot-projekt, Alpine Club Monachium i Górnej Bawarii

Góry wzywają – nowa idea dla miłośników Alp. Dla wszystkich, którzy lubią spędzać czas w górach, patrzeć i cieszyć się spacerami, wycieczkami lub jazdą na rowerze.

Własny samochód zostaje w domu, oszczędzasz sobie poszukiwania miejsca parkingowego - i jedziesz do miejsc, do których wcześniej nie było tak łatwo dotrzeć komunikacją miejską.

Dokąd jedzie autobus górski?

Monachijski Bergbus wystartuje 19 czerwca 2021 r. – początkowo na około 10 tygodni w fazie pilotażowej z czterema autobusami w weekend, soboty i niedziele.


Oto cele autobusu górskiego:

Ammergau: Dwa autobusy jeżdżą do Ettal do pałacu Linderhof.

Istnieją różne punkty wyjścia przed ostatecznym celem, na przykład opactwo Ettal, Bad Kohlgrub z Hörnle lub Unterammergau.

Chiemgau: Do Aschau do Kampenwand, od Marquartstein do Hochplatte i wreszcie do Schleching.

Blauberge / Rofan: Przez Bad Wiessee, Kreuth i Achenkirch jedziesz do Steinberg am Rofan.

W drodze do ostatniego przystanku autobus górski podjeżdża na kilka, czasem raczej nieznanych, parkingów dla pieszych - na przykład można pokonywać szczyty, a następnie wrócić do autobusu na ostatnim przystanku, co nie jest możliwe z własnym samochodem.

Trasy odjazdów, bilety, ceny

Spokojny przejazd zamiast stresu związanego z parkowaniem: Monachijski autobus górski pojedzie od 19 czerwca 2021 r. z Monachium do Alp Ammergau, Gór Rofan i Chiemgau bez zatrzymywania się.
Dobre dla środowiska, dobre dla miłośników gór, którzy lubią przebywać w atrakcyjnych miejscach i docierać w rejony, do których nie jest łatwo dojechać pociągiem.
Kiedy gdzie jak? Oto informacje o autobusie górskim Niemieckiego Klubu Alpejskiego (DAV): trasy, przystanki, godziny odjazdów, bilety i ceny.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Atrakcje dla Dzieci

Flohmärkte w Monachium-Terminy

Westpark ( Park Zachodni) w Monachium