Samochodem po Monachium -Wypożyczalnie Aut

Jazda po Monachium, jeśli dobrze nie znamy miasta, jest bardzo męcząca.
Panuje tu stosunkowo duży ruch, wszyscy jeżdżą kulturalnie ale szybko i zdecydowanie.
Wszystkim którzy po raz pierwszy wybierają się do Monachium autem, parę wskazówek...

Jednym z głównych problemów dla kierowców są bardzo często i zmienne w zależności od pory dnia zakazy skrętu w lewo.

Tip (Najlepiej i najprościej jest skręt w prawo i zawrócenie w bocznej ulicy o małym ruchu na najbliższym skrzyżowaniu które dozwala zawracanie).
W godzinach szczytu w newralgicznych punktach bardzo często są korki.

Parkingi

Obecnie nie ma w mieście a zwłaszcza centralnych dzielnicach miejsc do parkowania bez opłat.


Wszędzie stoją automaty, mieszkańcy mają wykupione pozwolenia na parkowanie w danej dzielnicy, które muszą być umieszczone w dobrze widocznym miejscu za szybą.

Jest dużo wielopoziomowych parkingów, ale są często pozajmowane i stosunkowo drogie.

Mieszkając w Hotelu, musimy płacić za miejsce do parkowania, ale opłata jest dużo tańsza jak w parkingu publicznym.

"Chciałabym jednak zwrócić się do Pana z prośbą o informację, gdzie w Monachium można by było bezpiecznie zaparkować samochód w pierwszej połowie sierpnia na 10-11 dni."


W Monachium nie ma strachu, zasada jest taka jak wszędzie nie zostawiać rzeczy na widoku, co do znalezienia miejsca to jest bardzo ciężko ( prawie wszędzie obowiązuje licencja na parkowanie w danej dzielnicy lub opłata za parkowanie ale max do 2 godzin,aktualne ceny parkingów różnią się w zależności od położenia i czasu ale wszystkie są drogie.
Mój typ: ( proszę nie mówić dalej) to zaparkowanie na ulicy gdzie nie ma ograniczenia czasowego opłat i dzielnicowych licencji, takich ulic nie daleko od centrum jest mało.

Przykładem jest ulica Wilramstr. , ( http://goo.gl/maps/Foch ) tutaj parkują moi znajomi a w okresie Oktoberfest nawet przyczepki kempingowe. Zaletą jest bliskość do Centrum. Uwaga: Od tego czasu dużo sie zmieniło, na dłuższe parkowanie trzeba wykupić licencje na daną dzielnice, lub parkować w garażu.

Wszyscy wybierający się autem na dłuższy okres do Monachium powinni wziąć to pod uwagę.


Polecam zwiedzanie miasta na piechotę, zwłaszcza ze Monachium jest do tego celu doskonałe, prawie wszystkie atrakcje znajdują się w obrębie Starego Miasta.


Ograniczenia prędkości: W miastach 50 km/h, poza miastem 100 km/h. Na autostradach ograniczenia są zróżnicowane, wyznaczają je znaki informacyjne. Kierowca oraz pasażerowie na przednich i tylnych siedzeniach obowiązani są mieć zapięte pasy.
W przypadku naruszenia tego przepisu kare płaci ten kto nie był przypięty pasami.
Najważniejsze informacje na temat Green Zone. Plakietki mikropylu dostępne w TÜV SÜD!

Droga wolna w strefach środowiskowych – również dla pojazdów z zagraniczną rejestracją.

Kto w przyszłości chce bez ograniczeń poruszać się swoim samochodem z zagraniczną rejestracją w całych Niemczech – również w miastach z wytyczonymi strefami środowiskowymi – potrzebuje samochodu o niskiej emisji substancji szkodliwych oraz plakietki mikropylu.

Od 01. Października 2008 Monachium posiada Strefę Ochrony środowiska.
Teraz zostały zaostrzone zasady : Od października 2010 r., mogą poruszać się tylko samochody z naklejką żółtą i zieloną. W trzecim etapie - od październiku 2012 r. - do miasta będą miały wjazd tylko z zieloną naklejką.

Uwaga! Gdzie, jak i ile kosztuje?
Deutsch: Information zur Umweltzone
Dokładne informacje po polsku: Green Zone

Samochód do wynajęciaBardzo dużą zaletą auta jest niezależność. Można ruszać, i jechać kiedy ma się na to ochotę, podziwiać okolicę i zatrzymać tam gdzie ma się ochotę.

Wszystkim którzy mogą sobie na to pozwolić, polecam tani lot i wynajęcie auta w Monachium.

Wynajęcie auta daje dużo plusów: super modele nawet Automobile, bez strachu na kradzież czy wypadek, wszystko jest ubezpieczone. A najważniejsze to omijamy trudy męczącego dojazdu, koncentrując się na to co nas interesuje.Najważniejszą rzeczą w Niemczech, jeśli chcemy korzystać, to planowanie!
Planując, porównując i rezerwując wcześniej, hotel auto, samolot, oszczędzamy nawet do 100% .
Tylko milionerzy decydują się w ostatniej chwili :) .

W internecie, na lotnisku, na dworcach kolejowych i w miastach działają biura, w których można wynająć samochód (Budget, AVIS, Europcar-Interrent, Hertz ).
Na pewno opłaci się porównać oferty różnych firm, linie lotnicze proponują rożne formy kombinacji z wypożyczeniem samochodu, co jest z reguły nieco tańsze.
Firma z siedzibą w Monachium "Sixt" oferuje zarówno pod względem cen jak i standardu konkurencyjne oferty na rożnego rodzaj pojazdy.
Wynajmując auto, i wybierając formę płatności kartą kredytową (np. Visa) oszczędzamy sobie formalności i dodatkowych kosztów: np. Ubezpieczenia auta, pasażerów które są już często razem, jak również kaucji którą często żądają firmy przy zapłacie gotówką.

Zobacz: Wybierasz sie autem lub przyczepą kempingową? - Kempingi w Monachium

Komentarze

 1. Bardzo ciekawie napisane. Jestem pod wielkim wrażaniem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Akurat ja nigdy nie miałam okazji jeździć po tym mieście, ale na pewno jest tam bardzo duży ruch. Dlatego tak ważne jest aby bez problemu jeździć po ulicach to musimy mieć obowiązkowe ubezpieczeni OC. Najlepsze oferty jak do tej pory ja zawsze dostawałam w https://kioskpolis.pl/ubezpieczenie-oc-ac-poznan/ i jestem zdania, że nadal będę tam zaglądać po kolejne ubezpieczenia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajny wpis. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Trochę poruszałem się po Monachium i bardzo byłem zaskoczony zmiennością oznakowania pionowego w różnych porach dnia czy roku. Czy to źle? NIE! Bardzo pozytywnie to oceniam, dużo lepsze rozwiązanie niż Polsce - daje to dużo lepszą płynność ruchu kołowego w godzinach szczytu. Sprawę parkowania należy bardzo poważnie rozpatrzyć, bo mandaty kosztują sporo i "nie ma zlituj". Lepiej rozpatrzyć poruszanie się bardzo dobrze rozwinietą komunikacją miejską typu metro czy autobusy. W Polsce w niektórych miastach już taka sytuacja zaczęła "dokuczać parkującym" więc wiadomo o co chodzi.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetnie napisany artykuł. Mam nadzieję, że będzie ich więcej.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Atrakcje dla Dzieci

Flohmärkte w Monachium-Terminy

Westpark ( Park Zachodni) w Monachium