Festiwal Mocnego Piwa na Nockherberg 2020

Paulaner am Nockherberg


Święto  Mocnego Piwa stoi w tym roku pod znakiem zapytania...

Na oficjalnej konferencji prasowej w piątek szef Paulaner Andreas Steinfatt niespodziewanie ogłosił, że degustacja Salvatora będzie prawdopodobnie odwołana. 
Prawdopodobnie nie odbędzie się w tej formie jak co roku.
Nadal nie jest jasne, czy święto mocnego piwa odbędzie się jak zwykle, coroczne otwarcie z kabaretem i polityczną szopką - Salvatora w dniu 11 marca 2020 r. nie odbędzie się prawdopodobnie zgodnie z planem.

Zdecydowane anulowanie Salvatoranstich w dniu 11.3.2020 jeszcze nie rozstrzygnięto, dotyczy to również planowanego Festiwalu Mocnego Piwa od 13.3. do 5.4.2020.
Nockherberg jest słynny z przodka mocnych piw, Salvator - warzony przez browar Paulaner zgodnie z oryginalną recepturą mnicha Barnabasa: Doppelbock z 18,3% przypraw i 7,9% alkoholu.
Z zawartością około 680 kcal na litr, piwo „zastępuje posiłek podczas Wielkiego Postu”.

Dla zgłodniałych podawane są tam tradycyjne bawarskie specjały, takie jak kurczak, golonka i kaczka. Polecam szczególnie pieczoną golonkę po bawarsku, która znakomicie do mocnego piwa smakuje. 

Super atmosferę zapewniał co roku znany zespół z Oktoberfest The Kirchdorfer - znajomy od 1994 roku z namiotu Hacker-Festzelt.Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Atrakcje dla Dzieci

Flohmärkte w Monachium-Terminy

Westpark ( Park Zachodni) w Monachium