Duża reforma taryf MVV w Monachium
Zmiana harmonogramu w połowie grudnia przewiduje wejście w życie ważnej reformy taryf MVV.
Wiele się zmieni dla pasażerów w Monachium.

Reforma wchodzi w zycie w dniu 15.12. 2019. Niższe ceny, nowe konstrukcje.


Bardziej przejrzyste struktury, niższe ceny dla większości pasażerów i większe strefy ruchu.

W przypadku prawie wszystkich biletów od grudnia będą obowiązywać nowe ceny, szczególnie dla osób często podróżujących koszty znacznie spadną. Przykład: bilet miesięczny na pierścienie 1-4 kosztuje do tej pory 79,10 €, po reformie będzie kosztował tylko 55,20 €.Dzięki rocznej subskrypcji, która oferuje dwa miesiące za darmo, cena spada nawet do 43,50 € miesięcznie.


Obecnie istnieje 16 pierścieni, cztery strefy i trzy obszary – w przyszłości będzie siedem stref taryfowych, skoncentrowanych na nowej strefie M, obejmującej całe wnętrze Monachium i sąsiadujące gminy  

Nawet w okolicy Monachium wiele obszarów będzie połączonych, co oznacza konkretnie, że co dziś odpowiada dwóm pierścieniom, będzie w przyszłości znajdować się w jednej strefie taryfowej. Dlatego warto dokładnie przyjrzeć się przy zakupie biletów.

Które miejsce i która stacja znajduje się w której strefie, można pobrać z planu sieci ze strefami taryfowymi w odniesieniu do przystanków podmiejskich lub wpisujesz swoje przystanki w polu „Ihre Haltestelle und die neue Zone- Twoja nowa strefa” w polu wyszukiwania. Komentarze

  1. Dla jednych taniej dla drugich drożej i wyjdą na swoje.Córka za za bilet miesięczny do szkoły płaci teraz tyle co ja będę płacił po nowym roku,a ja zapłacę tyle ile ona płaci teraz.Zamieniliśmy sie tylko miejscami hahahah.Wielkie mi obniżki.Dla domowego budżetu nic sie nie zmieni na lepsze.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Atrakcje dla Dzieci

Flohmärkte w Monachium-Terminy

Westpark ( Park Zachodni) w Monachium