Tollwood -Letni i Zimowy Festiwal KulturyNiezwykłe spektakle teatralne, zapierające dech w piersiach, muzyka od jazzu po rock i pop po muzykę światową, a także „rynek pomysłów” z rękodziełem i gastronomią z całego świata, a także silne zaangażowanie w sprawy ludzi, zwierząt i środowiska - to jest Festiwal Tollwood w Monachium!
Tollwood w Monachium ma miejsce dwa razy w roku, latem w Olympiapark, zimą na Theresienwiese..

Festiwal odbywa się latem przez około 26 dni w czerwcu / lipcu w Olympia-park, zimą rozpoczyna się tuż przed pierwszą niedzielą Adwentu na Theresienwiese, razem z Jarmarkiem Bożonarodzeniowym i trwa do 23 grudnia.

Każdy Festiwal ma nowe motto i jest myślą przewodnią w takich tematach jak ekologia i świadomość ekologiczna.

30 lat Tollwood: Jubileuszowy festiwal z wieloma niespodziankami urodzinowymi obchodzony był w 2018r.  pod hasłem „ 30 lat razem“ z wieloma międzynarodowymi gwiazdami scenykoncertów areny muzycznej i oczywiście dużo nowosci w "Markt der Ideen - Rynku Pomysłów". Tu znajdziesz niezwykłe prezenty!

Niezależnie od tego, czy są to unikalne szklane i ceramiczne elementy autorstwa młodych rzemieślników, produkowane w sposób ekologiczny znaki drzwiowe i ramki do zdjęć lub ubrania we wszystkich możliwych do wyobrażenia kolorach - na rynku pomysłów można odkryć cały szereg wyjątkowych elementów.


Jeśli cenisz produkty ekologiczne, jesteś we właściwym miejscu: organizatorzy dbają o to, aby stragany w miarę możliwości otrzymywały towary z uczciwego handlu.

Lubisz kulinarne przysmaki z całego świata ?

Stoiska  oferują kulinarną różnorodność z całego świata - od indyjskich curry po domowe burgery i francuskie naleśniki - każdy tutaj znajdzie coś dla siebie.
W barach oferują koktajle, piwo i jedną lub drugą niespodziankę.

Gastronomia oferuje nowości z wielu krajów świata, np. między innymi w poprzednich latach, specjały z PeruSaloon-Bar Western-Stylu czy słodycze z Tajlandii.


Nowości z wielu stron świata

Wszystko dla dzieci

Uwaga dzieci : w swoim własnym namiocie dla dzieci możecie brać udział w specjalnym programie dla dzieci, każdego dnia podczas Tollwoods.

Hacker Brettl:
Najnowocześniejsza scena muzyki ludowej w Monachium

Współczesna muzyka ludowa  zwana jest również muzyką "neo-folkową".
Od legendarnego "Zither Mana Trio"  mieszanki stylów - w tym pieśni ludowych, rocka, tanga, bluesa czy ballad.
Oferta kulturalna jest imponująca: Oprócz teatru, kabaretu i programów, jest oferowany szeroki spektrum muzyki od rocka, bluesa do jazzu.

W dwóch namiotach: "Andechser" i "Lounge" wstęp jest na dużo imprez bezpłatny, tutaj oczekuje gości super atmosfera, świetna muzyka, koncerty z wieloma grupami jak również coś dla wszystkich gustów muzycznych.

Przedsprzedaż i kalendarz wszystkich koncertów znajdziecie tutaj.

Tollwood-Kultur Festiwal, to mieszanka lunaparku: kiczu, handlu rzemiosła, muzyki, festiwalu teatru, kultur-forum i nowości gastronomicznych.Markt der IdeenGodziny otwarcia: 
26.6. – 21.7.2019 w Olympiapark Süd
Pon. – Piątek.: 14:00 – 23:30, Sob./N.: 11:00 – 23:30
Gastronomia do 1.00 godz.
Pokazy Bawarskiego Folkloru i nie tylko.. 


Wspomnienia  minionych lat...Tollwood cieszy się bardzo dużą popularnością, tysiące odwiedzin co roku, latem i zimą.  Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Atrakcje dla Dzieci

Flohmärkte w Monachium-Terminy

Westpark ( Park Zachodni) w Monachium