Informacja Turystyczna


Biura Informacji Turystycznej


Biura informacji turystycznej są wielką pomocą dla każdego turysty. Dokładne informacje i wskazówki, mapy, broszury, katalogi, możliwość zakupienia kart turystycznych - to tylko niektóre z usług.


W punktach informacyjnych można otrzymać: Bezpłatny plan miasta, liczne broszury o atrakcjach turystycznych z programem imprez i wydarzeń kulturalnych oraz inf. o wynajęciu pokoju, przewodnika czy informacji o zniżkach, jest wiele ofert zbiorowych np. na przejazdy razem z wstępem do wielu muzeów, galerii czy wycieczki dla czterech lub więcej osób do okolicznych atrakcji jak np. przejazd i wjazd na najwyższy szczyt Niemiec Zugspitze (2963 m n.p.m.).

Co raz więcej turystów z Polski przyjeżdża do Niemiec i wykupuje tu w biurach podróży wczasy w Europie jak również wycieczki do egzotycznych krajów. Często są tu oferowane na dużo lepszych warunkach niż w Polsce.

Pomimo to  opłaca się  porównać w internecie, ta sama podróż czy pokój w tym samym  hotelu różnią  się  często cenowo horrendalnie.

Dla mieszkańców: setki informacyjnych folderów z adresami, poradami z wszystkich dziedzin życia statystki miasta corocznie aktualizowane, większość jest bezpłatna do wzięcia w każdym punkcie informacyjnym.


Punkt Informacyjny


  • Tourist Information am Marienplatz, w Nowym Ratuszu
     
    Marienplatz 8

Informacje o bawarskich zamkach, jeziorach i wielu ciekawych trasach z przewodnikiem czy indywidualnych. Homepage


Wypożyczalnie Rowerów:

DB Rent GmbH

Monachium to miasto rowerzystów, istnieje bardzo dużo wypożyczalni rowerów za niewielką opłatę. W punktach informacji turystycznej, można otrzymać plan Monachium i trasy, szczególnie atrakcyjne dla rowerzystów.
Kathi-Kobus-Straße 28, 80797 München

Radius Tour and Bikes

( Hauptbahnhof, przy peronie 31)

Arnulfstraße 3, 80335 München,
089/55029374 ‎

Radius Tours oferuje: wypożyczenie rowerów, jak wycieczki rowerowe.
Istnieje również możliwość zwiedzania miasta rowerem.
Homepage,
E-Mail‎: tours@radiustours.com

Wypożyczalnia Samochodów

Firma z siedzibą w Monachium "Sixt" oferuje po przystępnych cenach, kabriolety , auta, czy „hotele na kółkach” a nawet różnego rodzaju ciężarówki.
Oczywiście każdy ma inne potrzeby, tutaj możesz wybrać twój pojazd i zobaczyć jakie są warunki wypożyczenia na to samo auto w kilku firmach.

Komentarze

  1. Warto odwiedzić ten region, generalnie w Niemczech jest co oglądać

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Atrakcje dla Dzieci

Flohmärkte w Monachium-Terminy

Westpark ( Park Zachodni) w Monachium