Jarmark Bożonarodzeniowy w Monachium odwołany

 

Oświadczenie burmistrza Dietera Reitera

To gorzka wiadomość, którą mam dzisiaj dla wszystkich mieszkańców Monachium, a zwłaszcza dla właścicieli straganów, ale dramatyczna sytuacja w naszych klinikach i wykładniczo rosnąca liczba infekcji nie pozostawiają mi innego wyjścia: Niestety Monachijski Jarmark Bożonarodzeniowy na Marienplatz. nie może się odbyć w tym roku. Wszystko inne byłoby nieodpowiedzialnym wzrostem ryzyka infekcji, a ponadto złym sygnałem, zwłaszcza dla wszystkich pracowników naszych klinik, którzy pracują na maksa.

 Chistkindlmarkt na Marienplatz i okolicznych placach nie można rozgraniczyć, a liczba gości i przestrzeganie zasady 2G nie byłyby tam kontrolowane. I to samo na deptaku, który jest już bardzo uczęszczany w okresie przedświątecznym. To samo dotyczy Zimowej Magii na Viktualienmarkt ”.

Anulowanie nie ma wpływu na prywatne Jarmarki Bożonarodzeniowe, których liczba zwiedzających może być ograniczona.

Surowsze zasady dotyczące korony: co teraz obowiązuje w Bawarii i Monachium

(16 listopada 2021 r.) Nowe przepisy dotyczące korony obowiązują w Monachium od wtorku 16 listopada 2021 r. Aby ograniczyć m.in. szybko rosnącą liczbę infekcji, wchodzi w życie rozporządzenie 2G dotyczące cateringu wewnętrznego. Ponownie zaostrzono również wymóg dotyczący maski. Oto przegląd nowo rozwiązanych środków dotyczących korony.

Rząd Bawarii zdecydował się na zaostrzenie środków koronacyjnych, które obowiązują od 16 listopada, ze względu na obecnie silny wzrost liczby zakażeń i duże obciążenie szpitali. W tym celu poddawana jest rewizji obecnie obowiązującego 14. Bawarskiego rozporządzenia w sprawie środków ochrony przed infekcjami.

Rozporządzenie 2G, które przyznaje dostęp tylko osobom zaszczepionym i rekonwalescentom, zostaje rozszerzone na inne obszary, a wymóg masek jest ponownie zaostrzony. Nowe przepisy dotyczą również domów starców i domów opieki, szpitali, świetlic, klubów i dyskotek.

Rozporządzenie 2G miało już zastosowanie do wydarzeń, instytucji kulturalnych i sportu. Więcej informacji tutaj (j. Niemiecki)Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Atrakcje dla Dzieci

Flohmärkte w Monachium-Terminy

Westpark ( Park Zachodni) w Monachium