Od Karlsplatz do Marienplatz - Münchens Fußgängerzone


Brama Karola


Na Karlsplatz /Stachus przechodzimy przez Karlstor – Bramę Karola, pozostałość po dawnych murach miejskich i rozpoczynamy przygodę z miastem wkraczając  na  najdłuższy deptak ( Neuhauser-Kaufingerstraße) w Niemczech.

Tutaj i w okolicznych uliczkach w otoczeniu malowniczej, IX-wiecznej zabudowy odkrywamy i podziwiamy pamiątki minionych stuleci, tu znajdują się tradycyjne domy towarowe dużych sieci, a także wiele małych i większych sklepów, które przyciągają mieszkańców Monachium i turystów do zakupów.

W strefie dla pieszych przez cały rok zawsze dużo się dzieje: to ulica handlowa z historią i zabytkami, pokazy i wiece, a także muzycy i  uliczni artyści są tutaj aktywną częścią miasta.

Münchens Fußgängerzone to  klasyczny spacer na Starym Mieście  w Monachium.  Trasa od Stachusa (Karlsplatz)  prowadzi do Marienplatz -  centrum i serca Monachium.


Trasa ta obojętnie czy jest się pierwszy raz w Monachium czy któryś z kolei, przynosi zawsze nowe niezapomniane wrażenia.
Na trasie najciekawsze:


Koscioły: Bürgersalkirche, Michaelkirche, Frauenkirche 

Ktoś mądry powiedział: kościoły to piramidy średniowiecza, warto więc je zobaczyć..

Bürgersalkirche
Michaelkirche
Michaelkirche

Frauenkirche


Augustinerbräu - Browar Augstianów

Jedna z najstarszych piwiarni monachijskich z kunsztownym wnętrzem i uroczym ogródkiem piwnym. Wpaść na jedno piwko na pewno się opłaca ( podobno dla wielu najlepsze w Monachium)

W połowie drogi od Stachusa do Marienplatz, pośrodku deptaka, znajduje się „Augustiner”, jedna z najbardziej tradycyjnych restauracji w Monachium. Przez około 500 lat mnisi z Klasztoru Augustianów warzyli tutaj własne piwo w obrębie murów miejskich niedaleko katedry.

Obecnie podziwiać można sale lokalu który dzieli się na piwiarnie i restauracje gdzie szczególnie wpada w oko słynna Muschelsaal z potężną szklaną kopułą , ozdobioną tysiącami prawdziwych muszli. Na tyłach lokalu mieści się zabytkowy ogród arkadowy z freskami na ścianach. Mimo centralnej lokalizacji ten ogródek piwny oferuje schronienie w upalne letnie dni. Więcej na temat j.Niemiecki

Augustiner Stammhaus
Neuhauser Straße 27, 80331 München

 

Dt.Jagd und Fischereimusem - Muzeum Myślistwa i Rybołówstwa


Dt. Jagd und FischereimusemNiezwykłe muzeum w dawnym kościele augustianów pokazuje wszystko, co dotyczy łowiectwa i rybołówstwa w krajach niemieckojęzycznych.

Goście mogą wybrać się na spacer pod wodą w „Wodnych światach rybnych” lub dowiedzieć się więcej o lokalnej faunie na „Leśnej ścieżce”.

Na trzech poziomach z różnymi wystawami stałymi i zmieniającymi się wystawami specjalnymi. Museum poświęcone jest wszystkim aspektom zrównoważonego użytkowania przyrody poprzez łowiectwo i rybołówstwo, a także biologii dzikiej przyrody, ochronie środowiska i ekologii.

Muzeum jest otwarte codziennie od 9:30 do 17:00, także w poniedziałki i święta - z wyjątkiem Wigilii i Sylwestra ( Więcej Informacji j.Niemiecki )  Neuhauser Straße 2  80331 München

Kawiarniesklepy,  domy towarowe, liczni turyści i uliczni artyści .Marienplatz Od czasów założenia miasta jest centralnym punktem MonachiumMarienplatz i Nowy Ratusz
Fußgängerzone - Na  Deptaku w Monachium


ATRAKCJE MONACHIUM
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Atrakcje dla Dzieci

Flohmärkte w Monachium-Terminy

Westpark ( Park Zachodni) w Monachium